اخبار جدید در مورد دستیار مجازی گلکسی S8 موسوم به Bixby

0
14

به تازگی شایعات جدیدی در مورد دستیار مجازی جدید سامسونگ یعنی Bixby که ظاهرا این شرکت قصد دارد آن را در گلکسی اس ۸ به کار ببرد، مطرح شده است که در این مطلب در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

به نظر می رسد که وجود دستیار مجازی هوش مصنوعی در گلکسی اس ۸ سامسونگ قطعی شده است. طبق جدیدترین اخبار منتشر شده این شاهکار سامسونگ از ویژگی های زیادی برخوردار است که از بین از آن ها می توان به امکان کار کردن این گوشی با بیش از ۸ زبان و قابلیت جستجوی تصویری توسط دوربین آن اشاره کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، این دستیار هوش مصنوعی سامسونگ Bixby نام دارد و هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن در دسترس نیست.

یکی از بزرگترین ابهامات در مورد Bixby این است که این دستیار هوش مصنوعی تا چه اندازه ای بر پایه فناوری آزمایشگاه Viv (یک شرکت استارت آپ که توسط سازنده دستیار مجازی Siri تأسیس شده است) که سال گذشته توسط سامسونگ خریداری شد، طراحی خواهد شد. لازم به ذکر است که این فناوری آزمایشگاه Viv کاملا با فناوری دستیار دیجیتالی سامسونگ یعنی S voice که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و کارایی چندانی هم ندارد، متفاوت است.

خبرگزاری رویترز در ماه نوامبر سال گذشته اعلام کرد که سامسونگ قصد دارد فناوری آزمایشگاه Viv را در گوشی های گلکسی خود به کار بگیرد و این فناوری ساختار اصلی دستیار مجازی جدید سامسونگ را تشکیل خواهد داد. از سویی دیگر نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که Bixby نسخه تغییر یافته و ارتقا یافته از دستیار مجازی S voice سامسونگ است و فناوری آزمایشگاه Viv در آن به کار گرفته نخواهد شد.

در نهایت باید گفت که هنوز هیچ چیز در مورد Bixby مشخص نیست و به دلیل مبهم بودن گزارشات ارائه شده از سوی رویترز و وال استریت ژورنال، به آن ها هم نمی توان استناد کرد؛ به عنوان مثال وقتی نشریه وال استریت ژورنال در گزارش خود اعلام می کند که این دستیار مجازی بر پایه S Voice طراحی خواهد شد، مشخص نیست که منظور این گزارش، مهارت پردازش زبان طبیعی این دستیار مجازی است یا ارتباط های این دستیار با اپلیکیشن های خود سامسونگ، مد نظر است. از سویی دیگر وقتی که خبرگزاری رویترز اعلام می کند که Bixby بر پایه فناوری آزمایشگاه Viv طراحی خواهد شد، مشخص نیست که کدام بخش از این فناوری در طراحی دستیار مجازی سامسونگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در واقع باید گفت تا زمانی که سامسونگ به طور رسمی از گلکسی اس ۸ رونمایی نکند، نمی توان در مورد Bixby با قطعیت سخن گفت.

منبع: msn

ارسال یک دیدگاه